PROJEKTY
I PROGRAMY


 

 

 


TYTUŁY


 

 
W RANKINGU LICEÓW PERSPEKTYWY 2020
nasze liceum otrzymało
srebrną tarczę !!!
Gratulujemy wszystkim nauczycielom
i maturzystom
to m.in. Wasze wyniki
uplasowały nas na takiej pozycji.
Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016 
i przysługuje mu tytuł 
„Brązowej Szkoły 2016”.

MĄDRE BUDOWANIE ŚWIADOMOŚCI EKONOMICZNEJ

Zrealizowaliśmy wszystkie działania projektowe, związane z tematem przewodnim „Giganci finansów osobistych” konkursu „Złote Szkoły NBP”, w tym:

LEKCJA Z EKONOMIĄ

Zrozumienie podstawowych pojęć ekonomicznych, wskazanie korzyści wynikających z oszczędzania i inwestowania pieniędzy, zastosowanie obliczeń matematycznych do rozwiązywania zadań ekonomicznych, nabycie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł, posługiwanie się mapą oraz poznanie historycznych miejsc parku miejskiego to cele, które osiągnęliśmy, aby stać się „pełnoprawnymi ekonomistami”.

PIERWSZY KONTAKT Z BANKIEM

W dniu 26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole panią Joannę Witkowską, dyrektora Oddziału BNP Paribas w Prudniku, która uczyniła członków Ambasady Ekonomii „sprzymierzeńcami roztropnych użytkowników” pierwszego konta bankowego oraz pierwszej karty płatniczej. Spotkanie odbyło się w ramach zadania „Lekcja z ekspertem” w konkursie „Złote Szkoły NBP” w aplikacji Teams.

Lekcja z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów

Pani Dominika Jasińska – Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Starostwie Powiatowym w Prudniku, w dniu 23 kwietnia br. pełniła rolę eksperta podczas „Lekcji z ekspertem” dla członków Ambasady Ekonomii w ZSO nr 1 w Prudniku w ramach realizacji zadań konkursu „Złote Szkoły NBP”.

LEKCJA Z EKSPERTEM ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to instytucja, której zadaniem jest nie tylko wypłata świadczeń ze zgromadzonych środków, ale także kształtowanie świadomości młodzieży, która odczuwa zasady solidaryzmu społecznego.

BEZPIECZNE ZADŁUŻANIE SIĘ

To pierwsza z cyklu lekcji pn. „Lekcja z ekspertem”, przeprowadzona w ramach konkursu Złote Szkoły NBP.

ECHA DEBATY EKSPERTÓW

W dniu 13 kwietnia przeprowadziliśmy debatę „Ekonomia w praktyce, czyli jak zarządzać własnymi finansami” w ramach konkursu „Złote Szkoły NBP”.

Debata „Ekonomia w praktyce, czyli jak zarządzać własnymi finansami”

Finanse osobiste to sztuka zarządzania własnymi pieniędzmi oraz umiejętne kontrolowanie wydatków tak, by zawsze wystarczało na wszystkie potrzeby.

W ramach działalności szkolna Ambasada Ekonomii przygotowuje się do realizacji działań związanych z konkursem Złote Szkoły Narodowego Banku Polskiego.

Cotygodniowe spotkania w zespole aplikacji Teams oraz w szkole w gronie Koordynatora i Zarządu Ambasady służą opracowywaniu planu działania w dążeniu do bycia liderem w dziedzinie upowszechniania wiedzy o finansach.

WYSTAWA „BIZNES DAWNIEJ A DZIŚ”

W ramach działalności Ambasady Ekonomii przygotowaliśmy wystawę nt. „Biznes dawniej a dziś” oraz bibliotekę z bogatą literaturą, służącą pogłębianiu wiedzy ekonomicznej.

UTWORZYLIŚMY AMBASADĘ EKONOMII

Z dniem 8 lutego 2021 r. w naszej szkole powołaliśmy Ambasadę Ekonomii, w skład której wchodzą uczniowie klasy 1a oraz opiekunowie: koordynator Tomasz Wójtowicz – nauczyciel matematyki, członek zespołu Aleksandra Grochowska – wicedyrektor szkoły, pedagog szkolny oraz nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.


ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl