W ramach działalności szkolna Ambasada Ekonomii przygotowuje się do realizacji działań związanych z konkursem Złote Szkoły Narodowego Banku Polskiego.

Cotygodniowe spotkania w zespole aplikacji Teams oraz w szkole w gronie Koordynatora i Zarządu Ambasady służą opracowywaniu planu działania w dążeniu do bycia liderem w dziedzinie upowszechniania wiedzy o finansach.

Wyznacznikami naszej pracy są zadania do realizacji w konkursie Narodowego Banku Polskiego „Złote Szkoły NBP”.

1. Spotkanie z ekspertem
  2. Lekcja z ekonomią
  3. Debata szkolna

Zanim zaprosiliśmy Ekspertów do spotkań i poznawania wiedzy o finansach i ekonomii, założenia oraz cele konkursu przedstawiliśmy na lekcjach wychowawczych naszej społeczności szkolnej.

W tym celu, w ramach spotkań w aplikacji Teams, przy użyciu prezentacji multimedialnej, omówiliśmy założenia programu „Złote Szkoły NBP” – programu popularyzującego wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych.

Idea programu: Przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów oraz rozbudzanie postaw przedsiębiorczych i prospołecznych.

Za Zarząd Ambasady Ekonomii

Oliwia Gąsior – Członek Zarządu

Prezentacja nt. programu „Złote Szkoły NBP”.   Link do prezentacji.