Szkoła opracowała Misję Szkoły i  Model Absolwenta.  Stanowią one integralną część oferty edukacyjnej, a osiągnięcie zawartych w nich założeń jest jednym z głównych celów szkoły.

MISJA SZKOŁY

W naszej szkole przygotowujemy uczniów do aktywnego życia we współczesnym świecie poprzez kształtowanie samodzielności, przedsiębiorczości i poczucia odpowiedzialności za własną przyszłość oraz do planowania i realizowania własnej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Misję szkoły realizujemy:

• rozwijając predyspozycje intelektualne, talenty i zainteresowania uczniów,
  • dbając o wszechstronny rozwój intelektualny i osobowość uczniów,
  • rozwijając twórcze i abstrakcyjne myślenie,
  • kształtując umiejętności rozumienia zjawisk zachodzących we współczesnym świecie i ich nowoczesnej interpretacji z zachowaniem tradycji narodowej,
  • umożliwiając uczniom pracę w ramach międzynarodowych programów naukowych,
  • kształcąc umiejętności w zakresie języków obcych na różnych poziomach,
  • wykorzystując nowoczesne metody komunikowania się,
  • zapewniając bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę pracy,
  • stwarzając warunki do zdobywania szerokiej wiedzy ogólnej i szczegółowych wiadomości i umiejętności pozwalających na kontynuowanie kształcenia w wybranym przez ucznia kierunku..

MODEL ABSOLWENTA

Uczeń naszej szkoły:

1. Jest człowiekiem świadomym i odpowiedzialnym, który potrafi zaplanować własną przyszłość.
  2. Potrafi dokonywać właściwych wyborów życiowych, kierując się ponadczasowymi wartościami moralno-etycznymi.
  3. Potrafi zaistnieć w warunkach nowej rzeczywistości w Europie i świecie XXI wieku.
  4. Zdobywa wiedzę i umiejętności umożliwiające samorealizację i dalsze kształcenie.
  5. Umiejętnie posługuje się technologią informacyjną ułatwiającą korzystanie z różnych źródeł wiedzy.
  6. Jest otwarty na innych i potrafi współdziałać w rozwiązywaniu problemów.
  7. Umie zaprezentować własny punkt widzenia i uwzględnia poglądy innych ludzi.
  8. Interesuje się rozwojem kraju, jest przygotowany do życia w demokratycznym państwie.
  9. Ma poczucie tożsamości narodowej, zna historię swego kraju i pielęgnuje rodzime tradycje.