PROJEKTY
I PROGRAMY


 

 

 


TYTUŁY


 

 
W RANKINGU LICEÓW PERSPEKTYWY 2020
nasze liceum otrzymało
srebrną tarczę !!!
Gratulujemy wszystkim nauczycielom
i maturzystom
to m.in. Wasze wyniki
uplasowały nas na takiej pozycji.
Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016 
i przysługuje mu tytuł 
„Brązowej Szkoły 2016”.

LEKCJA Z EKONOMIĄ

Zrozumienie podstawowych pojęć ekonomicznych, wskazanie korzyści wynikających z oszczędzania i inwestowania pieniędzy, zastosowanie obliczeń matematycznych do rozwiązywania zadań ekonomicznych, nabycie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł, posługiwanie się mapą oraz poznanie historycznych miejsc parku miejskiego to cele, które osiągnęliśmy, aby stać się „pełnoprawnymi ekonomistami”.

 

27 kwietnia na długo pozostanie w pamięci członków Ambasady Ekonomii przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku. W tym dniu zrealizowaliśmy ostatnie zadanie pn. „Lekcja z ekonomią”, związane z konkursem „Złote Szkoły NBP”. Temat przewodni naszej lekcji brzmiał: „Sposoby na pomnażanie oszczędności – lokaty i moc procentu składanego. Inflacja. Podstawy inwestowania”. Z powodu trwającej pandemii lekcja odbyła się w parku miejskim w Prudniku, w sąsiedztwie naszej szkoły. Odwiedziliśmy historyczne miejsca na terenie Prudnika takie, jak:

  1. Pomnik upamiętniający 700-lecie powstania miasta Prudnika i 1000-lecia powstania Państwa Polskiego z fontanną
  2. Posąg bogini Diany zrekonstruowany według oryginału z 1911r.
  3. Pawilon muzyczny - ażurowa altana z 1887r.
  4. Domek Mleczny, położony w południowej części parku.

Lekcja miała charakter interdyscyplinarny, łączyła wiedzę przedmiotową z matematyki, podstaw przedsiębiorczości, geografii i historii, a dominującą metodą pracy była gra miejska, wykorzystująca różne zagadnienia ekonomiczne.

„Lekcja z ekonomią” to nie tylko spotkanie w pełnym składzie członków naszej szkolnej Ambasady Ekonomii, ale także bogate w metody, formy i środki dydaktyczne innowacyjne przedsięwzięcie, kształtujące kompetencje ekonomiczne oraz postawy przedsiębiorcze.

Link do scenariusza lekcji

Link do krzyżówki

Link do mapy parku miejskiego

Link do oszczędzanie / inwestowanie

Link do karta pracy

Za Zarząd Ambasady Ekonomii

Oliwia Białecka – Prezes Zarządu


ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl