PROJEKTY
I PROGRAMY


 

 

 


TYTUŁY


 

 
W RANKINGU LICEÓW PERSPEKTYWY 2020
nasze liceum otrzymało
srebrną tarczę !!!
Gratulujemy wszystkim nauczycielom
i maturzystom
to m.in. Wasze wyniki
uplasowały nas na takiej pozycji.
Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016 
i przysługuje mu tytuł 
„Brązowej Szkoły 2016”.

    Turniej został zainicjowany  przez Pana Andrzeja Chybzińskiego - nauczyciela wychowania fizycznego w ZSO nr 1 w Prudniku.  Celem  turnieju jest  przede wszystkim uczczenie pamięci Naszego Profesora pana Aleksandra Zaczyńskiego. Impreza ta ponadto popularyzuje koszykówkę, upowszechnienia zasady sportowej rywalizacji i postępowania  fair play oraz nawiązanie przyjaźni  z zawodnikami naszego regionu.

   Pan Aleksander Zaczyński(1941-2004) Długoletni nauczyciel wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Prudniku. Jego wychowankowie zdobywali wielokrotnie medale oraz mistrzostwa województwa  Szkolnych Zawodach Sportowych  w koszykówce, lekkoatletyce, tenisie stołowym, szachach, biegach przełajowych i piłce nożnej. Jako zawodnik sekcji koszykówki  „KS Pogoń Prudnik” rozegrał w jej barwach 240 spotkań zdobywając 2369 pkt. Występował również jako zawodnik sekcji piłki nożnej w barwach „ Pogoni Prudnik”. Pełnił znaczące funkcje w Okręgowym Związku Piłki Nożnej- przewodniczący wydziału szkolenia, sądu koleżeńskiego, trener kadry podokręgu prudnickiego itp. Za swoją pracę i osiągnięcia na terenie szkoły, miasta i województwa wielokrotnie nagrodzony i odznaczony przez władze lokalne i wojewódzkie.

 

   Pierwsza edycja turnieju odbyła się w październiku 2005 roku , gdzie oficjalnego otwarcia dokonał ówczesny dyrektor szkoły pan Ireneusz Czajkowski. Gościem honorowym był syn pana Aleksandra Zaczyńskiego – Arkadiusz Zaczyński oraz brat pan Zenon Zaczyński. Drużyny biorące udział w pierwszych rozgrywkach to II Liceum Ogólnokształcące oraz I Liceum Ogólnokształcące z Prudnika.

   Turniej ten rozgrywany jest do dnia dzisiejszego i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Od 2010 roku do turnieju dołączyli również Absolwenci I LO, jest to drużyna składająca się z byłych uczniów naszego liceum oraz innych prudnickich szkół. Z powodu zgłoszeń wielu drużyn  rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach : szkół ponadgimnazjalnych oraz drużyn absolwentów. Szkoły ponadgimnazjalne biorące udział w turnieju to: I LO w Prudniku, ZSR w Prudniku, CKZiU w Prudniku, II LO w Opolu. Kategoria absolwentów: Absolwenci I LO, Oldboys I LO, Oldboys ZSZ,  Oldboys ZSR.

    Zawody przebiegają w bardzo przyjaznej atmosferze sportowego dopingu kibiców i zaproszonych gości. Nie o wynik chodzi w tym turnieju , lecz o fakt oddania hołdu i pamięci zmarłemu nauczycielowi, który dzięki swojej pracy i zaangażowaniu wychował wiele pokoleń sportowców. Po zakończeniu sportowych zmagań delegacja uczniów udaje się na cmentarz miejski, gdzie składa pamiątkowa wiązankę i zapala znicze.


ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl