PROJEKTY
I PROGRAMY


 

 

 


TYTUŁY


 

 
W RANKINGU LICEÓW PERSPEKTYWY 2020
nasze liceum otrzymało
srebrną tarczę !!!
Gratulujemy wszystkim nauczycielom
i maturzystom
to m.in. Wasze wyniki
uplasowały nas na takiej pozycji.
Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016 
i przysługuje mu tytuł 
„Brązowej Szkoły 2016”.

W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ „WODA NASZYM CENNYM SKARBEM’’

W trakcie pobytu w partnerskiej szkole w Montanie, w Bułgarii poznaliśmy mnóstwo ciekawostek dotyczących kultury tego kraju, geografii, tradycji i sposobu życia zwykłych ludzi. Dzięki temu łatwiej było nam zaprezentować ten kraj w ramach Tygodnia Bułgarskiego w naszej szkole. Prezentacje multimedialne przygotowane przez uczennice dotyczyły geografii tego kraju oraz produkcji olejku różanego z róży damasceńskiej (rosa damascena), jednego z flagowych produktów bułgarskich najczęściej używanego do produkcji kosmetyków. Po przyjeździe z Bułgarii nasze panie wciąż używają kremów z tym olejkiem, naprawdę działa.

W przygotowaniu prezentacji pomagała nasza pani geograf, Elżbieta Madera.

Joanna Mazurek-Kurzelnik

 

 


ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl