PROJEKTY
I PROGRAMY


 

 

 


TYTUŁY


 

 
W RANKINGU LICEÓW PERSPEKTYWY 2020
nasze liceum otrzymało
srebrną tarczę !!!
Gratulujemy wszystkim nauczycielom
i maturzystom
to m.in. Wasze wyniki
uplasowały nas na takiej pozycji.
Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016 
i przysługuje mu tytuł 
„Brązowej Szkoły 2016”.

Dnia 12.12.2017 roku uczniowie klas humanistyczno- pedagogicznych z elementami psychologii   z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr1 w Prudniku oraz klasy trzeciej mundurowej z II Liceum Ogólnokształcącego z ZSR w Prudniku wraz z organizatorką wyjazdu – mgr Marzanną Zawadzką-Ciępką i mgr Katarzyną Szpytko udali się  na wykłady i warsztaty  do Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego.

 

Oficjalnie powitał nas Dyrektor INP prof. Edward Nycz i zaprosił nas do wysłuchania wykładu na temat „Zjawisko tatuażu w realiach polskich więzień” , który poprowadził dr Mariusz Snopek z Zakładu Pedagogiki Resocjalizacyjnej. Przedstawił nam  typy oraz funkcje tatuaży wśród osadzonych. Okazało się, że więźniowie nie zwracają uwagi na estetykę, lecz na przekaz i  jest to ich manifest emocjonalny. Powodem jego wykonania jest najczęściej chęć przynależenia do jakiejś grupy i jest swego rodzaju mową ciała. Najchętniej skazańcy tatuują sobie: potwory, kobiety, broń, napisy oraz maksymy związane z ich wartościami. Więźniowie wierzą, że wykonane „dzieła” na ich ciele, mają swoistą moc sprawczą oraz są przekonani, że dzięki nim stają się silniejsi, ponieważ tatuaż pozostanie z nimi już na zawsze. Wiedza ta była dla nas bardzo zaskakująca  i dała nam wyobrażenie pracy w  Areszcie Śledczym.

Następnie  odbyła się prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Opolskiego przez studentów i wykładowców. Przeprowadzone zostały również krótkie konkursy wiedzy o studiach, a nagrodą były książki dotyczące zagadnień pedagogicznych. Ponadto w towarzystwie studentów swobodnie zwiedzaliśmy kampus .Po zajęciach otrzymaliśmy  także przydatne katalogi informacyjne.

Kolejnym punktem programu były warsztaty, które odbyły się w trzech grupach.

Pierwsza uczestniczyła w zajęciach pt. „Jak uczyć się szybko i skutecznie”- prowadząca: dr E. Lichtenberg- Kokoszka, gdzie uczniowie  rozwiązywali szczegółowe testy o sposobie przyswajania wiedzy oraz zdobyli wiedzę o warunków efektywnego uczenia się.

Druga grupa  dowiedziała się od pani mgr A. Bąkowska   „Jak twórczo spędzać wolny czas” poprzez zajęcia z arterterapii.   Uczestnicy  wykonywali przedmioty z różnych materiałów. Wszystko działo się w pozytywnej i luźnej atmosferze.

Trzecie warsztaty dotyczyły  „Asertywności na co dzień” prowadząca: dr Agnieszka Franczyk, dotyczyły rozwiązywania trudnych sytuacji, na które każdy z nas spotyka się w życiu, gdzie trzeba wykazać się dojrzałością i umiejętnością sprzeciwienia destrukcji poprzez postępowanie  według swoich postaw moralnych.

Wykłady wraz z warsztatami  były ciekawie poprowadzone, na pewno wykorzystamy zdobytą wiedzę i umiejętności w szkole.

Uczennica klasy pedagogicznej
Angelika Pietryka


ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl