W dniach 13 – 17 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole Tydzień Niemiecki.

Młodzież pod opieką pani Klaudii Hajduk oraz Iwony Rosińskiej- Ciesielskiej podejmowała się różnych działań związanych z tematyką naszych zachodnich sąsiadów. Tydzień rozpoczęliśmy od zajęć muzycznych. Młodzież zaprezentowała popularne utwory niemieckie podczas występów karaoke.

Kolejnego dnia uczniowie odkrywali talenty kulinarne przygotowując „Kartoffelsalat”. Tego dnia mogli wypróbować również umiejętności plastyczne tworząc ozdoby bożonarodzeniowe.

Miłym akcentem okazały się także filmy produkcji niemieckiej, które skłoniły uczniów do wielu refleksji. Ponadto na korytarzach naszej szkoły pojawiły się prace uczniów „Wie sehen wir Deutschland”

Inicjatywę umilała muzyka niemieckich zespołów, która towarzyszyła uczniom podczas zajęć.

Nasi uczniowie udowodnili, że język niemiecki nie jest nam wcale taki obcy…