PROJEKTY
I PROGRAMY


 

 

 


TYTUŁY


 

 
W RANKINGU LICEÓW PERSPEKTYWY 2020
nasze liceum otrzymało
srebrną tarczę !!!
Gratulujemy wszystkim nauczycielom
i maturzystom
to m.in. Wasze wyniki
uplasowały nas na takiej pozycji.
Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016 
i przysługuje mu tytuł 
„Brązowej Szkoły 2016”.

    W I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Prudniku Rocznicę „Marszów Śmierci”, upamiętniono 23 stycznia 2017r. W tym dniu odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach zajęć historii oraz historii i społeczeństwa w dwóch klasach: I B i IIB. Przeprowadziła je nauczycielka historii mgr Agata Dendewicz. Uczniowie zostali zapoznani z przyczynami, przebiegiem i tragicznymi skutkami „Marszów Śmierci” zorganizowanymi przez władze obozu Auschwitz – Birkenau i jego podobozów.

Na podstawie artykułu prasowego z „Nowej Trybuny Opolskiej” dowiedzieli się, gdzie w Prudniku i najbliższej okolicy znajdują się groby i pomniki upamiętniające więźniów oświęcimskich. Następnie uczniowie obu klas udali się na Cmentarz Komunalny w Prudniku i zapalili znicze przy Pomniku Oświęcimskim zbudowanym na wspólnej mogile 39 więźniów różnych narodowości, którzy zginęli w okolicach miasta w 1945r. 

     Realizacja akcji Przywrócenia Pamięci o Marszach Śmierci, które przeszły przez Śląsk Opolski w 1945r. pozwoliła uczniom poznać ten nieznany im całkowicie tragiczny epizod z okresu II wojny światowej. Oddali oni też hołd więźniom, którzy stracili życie podczas zimowego przejścia z obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau (Oświęcim – Brzezinka) do obozu koncentracyjnego Gross Rosen (Rogoźnica k. Wrocławia) i jego filii w styczniu 1945r.

Nauczyciel historii: Agata Dendewicz

 


ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl