PROJEKTY
I PROGRAMY


 

 

 


TYTUŁY


 

 
W RANKINGU LICEÓW PERSPEKTYWY 2020
nasze liceum otrzymało
srebrną tarczę !!!
Gratulujemy wszystkim nauczycielom
i maturzystom
to m.in. Wasze wyniki
uplasowały nas na takiej pozycji.
Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016 
i przysługuje mu tytuł 
„Brązowej Szkoły 2016”.

W dniu 11 września grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w XIX edycji Prudnickiego Maratonu Pieszego. Uczestnicy pokonali tzw. „trasę rodzinną”, która liczyła 13 km. Podczas maratonu członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadzili akcję sprzątania szlaków turystycznych.

 

Trasa maratonu prowadziła przez Las Prudnicki, Trzebinę, sanktuarium św. Józefa. W tym roku organizator imprezy, Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze, oddział w Prudniku, postanowiło nagrodzić najbardziej liczną grupę, w związku z czym nasze liceum zdobyło I miejsce w kategorii grup szkolnych. Zostaliśmy nagrodzeni pucharem burmistrza Prudnika, Grzegorza Zawiślaka oraz nagrodą pieniężną w wysokości 500 zł.

Mamy nadzieje na powtórkę w przyszłym roku, przy czym padło kilka propozycji, aby grupa chętnych wyruszyła na trasę 50 km. Opiekunka Koła Turystycznego jest jak najbardziej na tak…

Anna Gattnar


ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl