PROJEKTY
I PROGRAMY


 

 

 


TYTUŁY


 

 
W RANKINGU LICEÓW PERSPEKTYWY 2020
nasze liceum otrzymało
srebrną tarczę !!!
Gratulujemy wszystkim nauczycielom
i maturzystom
to m.in. Wasze wyniki
uplasowały nas na takiej pozycji.
Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016 
i przysługuje mu tytuł 
„Brązowej Szkoły 2016”.

Dnia 17 czerwca 2019 roku w Opolu, w Urzędzie Wojewódzkim w Sali im. Lecha Kaczyńskiego,  odbyła się uroczystości podsumowania konkursu historycznego  „Zbrodnia bez kary”. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka i Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka. Do konkursu swoje prace zgłosiło dwoje uczniów z naszej szkoły- Stanisław Dendewicz  i Wiktoria Biernacka. Stanisław w pracy „Joanna Lewandowska – zapomniana ofiara Zbrodni Katyńskiej” przybliżył postać jedynej kobiety zamordowanej przez Rosjan w Katyniu, natomiast Wiktoria przygotowała  „Biografię kapitana Jana Banaszewskiego”, którego upamiętniono w Głuchołazach w Ośrodku „Czerwony Kozioł” sadząc „Dąb Pamięci” Jemu poświęcony. 

Oboje otrzymali z rąk wojewody flagi państwowe przygotowane przez Kancelarię Premiera Mateusza Morawieckiego. 

Opiekunami uczniów byli: Danuta Giereś i Agata Dendewicz.


ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl