Jak co roku nasza szkoła przygotowała dla tegorocznych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych bogatą ofertę edukacyjną. Dnia 21 i 23 marca  2019 roku w murach I LO gościli uczniowie i rodzice zainteresowani kontynuowaniem nauki w naszej szkole. W roku szkolnym 2019/2020 młodzież rozpocznie naukę w dwóch różnych cyklach kształcenia: trzyletnim:  absolwenci gimnazjów oraz czteroletnim- absolwenci szkół podstawowych. Nasza szkoła proponuje profile klas: klasa I a –profil matematyczny, klasa I b-profil  biologiczno-chemiczny, klasa I c- profil humanistyczny.

Młodzież pod opieką nauczycieli przygotowała bogatą ofertę edukacyjną, stanowiska prezentujące prace uczniów, udział w projektach  międzynarodowych. W klasopracowni fizycznej,  chemicznej, geograficznej, biologicznej młodzież przygotowała ciekawe doświadczenia,   aby pokazać empirystyczne zdobywanie wiedzy. W hali sportowej toczyły się rozgrywki piłki siatkowej. Rodzice i uczniowie zwracali uwagę na wysokie wyniki na egzaminie maturalnym uczniów I LO, co daje możliwość kontynuowania dalszej nauki na studiach wyższych. Pedagog szkolny pani Aleksandra Grochowska zaprezentowała możliwości dalszego kształcenia na wybranych kierunkach studiów oraz testy predyspozycji zawodowych. Samorząd szkolny pod opieką pani Klaudii Hajduk zapoznał młodzież z bazą lokalową szkoły. Grupa taneczna pod okiem pani Anny Gattnar przedstawiła taniec nowoczesny. Nasza młodzież nie tylko zdobywa wiedzę, ale również rozwija swoje pasje.   Miła i życzliwa atmosfera, przyjazne stosunki panujące w szkole to ważny argument decydujący o wyborze placówki. Zapraszamy wszystkich chętnych  gimnazjalistów oraz absolwentów szkół podstawowych do I LO.

Dziękujemy dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w organizację dni otwartych.

Zespół promocji szkoły: Agata Dendewicz