PROJEKTY
I PROGRAMY


 

 

 


TYTUŁY


 

 
W RANKINGU LICEÓW PERSPEKTYWY 2020
nasze liceum otrzymało
srebrną tarczę !!!
Gratulujemy wszystkim nauczycielom
i maturzystom
to m.in. Wasze wyniki
uplasowały nas na takiej pozycji.
Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016 
i przysługuje mu tytuł 
„Brązowej Szkoły 2016”.

Dnia 9 listopada 2018 roku odbyła się  uroczysta akademia z okazji  100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cały ten dzień młodzież naszej szkoły spędziła historycznie i patriotycznie.  Prezentacje multimedialne przybliżyły postacie ojców niepodległej Rzeczpospolitej: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego.

Tematem dyskusji  wśród młodzieży był udział Polaków w I wojnie światowej i analiza sytuacji politycznej, która pozwoliła Polakom odzyskać niepodległość. Następnie młodzież brała udział w koncercie pieśni legionowych i patriotycznych. Głównym punktem tego dnia była uroczysta akademia poświęcona wydarzeniom sprzed stu lat. Wśród gości był przedstawiciel Opolskiego Kuratora Oświaty starszy wizytator pan Stanisław Jędrusik oraz zastępca naczelnika wydziału oświaty Starostwa Prudnickiego pan Ryszard Matuszak. Dla upamiętnienia daty 11 listopada o godzinie 11.11 młodzież odśpiewała czterozwrotkowy hymn państwowy Polski. Głównym tematem akademii był motyw wolności, o którą walczyli nasi przodkowie przez 123 lata od upadku Rzeczypospolitej pod koniec XVIII wieku. Wśród wierszy,  tekstów literackich i historycznych przedstawione były fragmenty „Dziadów” Adama Mickiewicza ora „Wesela”  Stanisław Wyspiańskiego.  Po akademii młodzież udała się na spacer historyczny po Prudniku, poszukując miejsc pamięci narodowej. Dziękujemy dyrekcji szkoły, wszystkim nauczycielom, uczniom za udział i zaangażowanie się w obchody tego wyjątkowego dnia.

Akademie przygotowały:
Joanna Dominiak,
Agata Dendewicz


ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl