Wycieczka przedmiotowa do Wrocławia uczniów klasy I b

Dnia 3 czerwca 2015 roku odbyła się wycieczka przedmiotowa do Wrocławia w której wzięli udział uczniowie klasy I b. Celem wyjazdu było poznanie historii miasta Wrocławia oraz zabytków. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od spaceru po Parku Japońskim, który o tej porze roku rozkwita milionem kwiatów i egzotycznych roślin. Następnie skierowaliśmy się na Ostrów Tumski- najstarszej części miasta. W roku 1000 podczas zjazdu w Gnieźnie Otton III założył tu biskupstwo. Do XIX w. Ostrów Tumski był samodzielną wyspą, którą połączono ze stałym lądem po zasypaniu jednej z odnóg Odry. Na Ostrowie znajduje się Katedra św. Jana Chrzciciela, obiekt sztuki gotyckiej. Przez Most Tumski przeszliśmy na wyspę Piasek gdzie zwiedziliśmy kościół Najświętszej Marii Panny. W centrum rynku znajduje się Stary Ratusz, budowla powstała w XIII wieku ale wielokrotnie przebudowywana. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się budynki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdyż wielu z uczniów planuje tam dalszą edukację. Zwiedziliśmy wydział prawa, nauk humanistycznych, instytutu polonistyki, Ossolineum. W Ossolineum oglądaliśmy zbiory sprowadzone po 1945 roku z Zakładu Ossolińskich we Lwowie. Spacerowaliśmy po ulicy Jatki, na której w średniowieczu dokonywano rzezi zwierząt. Wycieczkę zakończyliśmy na owocnych zakupach w centrum handlowym- Galerii Dominikańskiej. Wycieczka była udana i pozostanie w naszej pamięci. Szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy do pani profesor Urszuli Kruk, która była przewodnikiem po Wrocławiu i w sposób ciekawy, interesujący przedstawiła nam jego historię.

Uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą Agatą Dendewicz

DSCF3157 1aDSCF3169 1aDSCF3172 1