Finalistka Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej (2009)

W dniach 7-8 marca 2009 r. na Wydziale Nauk Politycznych w Akademii Humanistycznej im Aleksandra Gieysztora uczennica klasy III A Katarzyna Marchocka uzyskała tytuł finalisty w Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej a co za tym idzie- indeks na dowolnie wybraną uczelnię w Polsce – kierunek prawo.

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej informuje, że Laureaci i Finaliści Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu odpowiednio laureata lub finalisty, są zwolnieni z egzaminu maturalnego z przedmiotu wiedza o społeczeństwie.

Ponadto, zgodnie z uchwałami senatów uczelni wyższych, Laureaci i Finaliści Olimpiady są uprawnieni do otrzymania indeksów na uczelnie wyższe.

W zawodach szkolnych VII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej udział wzięło 5500 uczniów z 612 szkół, zaś w zawodach okręgowych – 775 uczniów z 362 szkół. Gratulujemy wszystkim uczniom zakwalifikowanym do zawodów centralnych oraz ich opiekunom.

Opiekun merytoryczny i nauczyciel wiedzy o społeczeństwie: mgr BarbaraZiarko.