Rekrutacja '2017

W tym roku również nie ma rekrutacji elektronicznej, wniosek i inne dokumenty składamy w formie papierowej w sekretariacie szkoły - ul. Gimnazjalna 2

Oferta edukacyjna

Regulamin rekrutacji

Wniosek o przyjęcie do klasy 1-ej Terminarz rekrutacji

                           ulotka m            clip

Wykaz podręczników do klas I w roku szkolnym 2017/2018

Sport i religia?

Sport i religia?

"Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie" to konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany m. in. przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego oraz Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Polega on na zaprezentowaniu wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów podczas dwóch etapów: szkolnego i wojewódzkiego. Głównym celem konkursu jest przedstawienie relacji pomiędzy wiarą i sportem, a także propagowanie sportowych wartości takich jak zdrowa rywalizacja fair play, szacunek dla przeciwnika, praca zespołowa, solidarność i wytrwałość.

Pod koniec ubiegłego roku odbyła sie druga edycja olimpiady, której tematem przewodnim była piłka siatkowa. Do finałowego etapu, który odbył się 1 grudnia w auli seminaryjno-akademickiej w Opolu, zakwalifikowanych zostało 262 uczniów z 60 szkół, w tym z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku. Nasze liceum reprezentowali: Karolina Janiszewska, Małgorzata Maćków, Julia Barłoga, Julia Włodarska, Arkadiusz Bochenek i Paweł Kuchta, przygotowywani przez nauczycielkę religii panią Annę Gattnar. Uczestnicy Olimpiady po zakończeniu testu mieli możliwość spotkania z siatkarzami ZAKSY Kędzierzyn Koźle m.in. z Pawłem Zatorskim, Rafałem Buszkiem oraz Sebastianem Świderskim. Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła 43 nagradzanych uczestników, wśród których znalazł się Arkadiusz Bochenek zdobywając 7 i Paweł Kuchta 32 miejsce.

Dnia 8 grudnia 2015 r. na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej miała miejsce konferencja "Osobowość trenera-wychowawcy w kulturze fizycznej", podczas której zostały wręczone nagrody naszym laureatom: tablet, koszulka z autografami siatkarzy ZAKSY oraz bilety na ich mecz. Wyróżniona została także nasza szkoła zajmując 7 miejsce i otrzymując sprzęt sportowy w postaci piłek i innego asortymentu sportowego.

Paweł Kuchta

uczeń LO nr 1 w Prudniku

 owwws 1IMG 0960 1IMG 0976 1IMG 0978 1

Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

W dniu 27 lutego 2013r. odbył się etap centralny VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie, której organizatorem był Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Celem Olimpiady, którą organizuje się jako trójstopniowe zawody o zasięgu ogólnopolskim, jest kształtowaniu wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pozytywnej postawy wobec małżeństwa, rodziny i rodzicielstwa oraz rozbudzenie u młodzieży zainteresowania tematyką dotyczącą różnorodnych aspektów przemian rodziny we współczesny świecie, pogłębienie wiedzy związanej z funkcjami rodziny, pełnieniem ról małżeńskich, rodzicielskich, etapami rozwoju rodziny, problemami i zagrożeniami, ale także możliwościami rozwoju, jakie stwarza życie w rodzinie.
Rywalizacja na etapie centralnym polegała na przedstawieniu jednej z dwóch przygotowanych prezentacji multimedialnych w oparciu o wybrane pozycje z literatury oraz rozmowę Uczestnika z Komisją. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 13 osób z całego kraju.
Olena Szczepaniak, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku była jedynym przedstawicielem województwa opolskiego na tym szczeblu. Olena przedstawiła prezentację na temat „Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie? Dojrzałość w bliskich związkach interpersonalnych”. Opiekunem merytorycznym Oleny była Maria Boczarska. Komisja wysoko oceniła formalną stronę prezentacji oraz wartość merytoryczną. 28 lutego odbyło się uroczyste zakończenie i ogłoszenie wyników VII OOWoR 2012/2013.
Prudniczanka, uczennica trzeciej klasy I LO zdobyła siódme miejsce i uzyskała tytuł FINALISTY VII OOWoR. Tylko dwa miejsca dzieliły ją od uzyskania tytułu laureata i możliwości otrzymania indeksu na Wydziale Psychologii. Pomimo tego, uczennica jest bardzo zadowolona z osiągniętego wyniku, który potwierdza Jej właściwe przygotowanie do zbliżających się egzaminów i dalszego, dorosłego życia.


od prawej: Olena Szczepaniakfinalistka, Maria Boczarska – opiekun,
dr hab. Alicja Kalus – przewodnicząca VII OOWoR, dr Monika Małek SNH, PWr Wrocław

 kliknij banner - poznaj szczegóły

 kliknij banner - poznaj szczegóły

procent

Projekty unijne

 

Projekt Commenius

 

erasmus

 

frse

pol ukr rada wymiany

Znak Jakości Szkoły 2016

tarcza-2016v300

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
i przysługuje mu tytuł
„Brązowej Szkoły 2016”.

Pomoc prawna

pomoc prawna

Mikroporady

mikroporady

IT Szkoła

Jesteśmy uczestnikiem
ogólnopolskiego projektu

SIS

Należymy do Stowarzyszenia
Szkół Innowacyjnych
Regionu Opolskiego

eSzkoła

pobierz podręcznik użytkownika

Susnet Facebook Like Box