Mistrz Sudoku

Dnia 23 stycznia 2013r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr1 w Prudniku odbył się Szkolny Konkurs pt. „Mistrz Sudoku”. Konkurs został zorganizowany już po raz drugi i cieszył się nadal dużym powodzeniem. Udział wzięło w nim 22 osoby, a opiekunem oraz pomysłodawcą była pani mgr Iwona Stankiewicz.

Uczniowie byli podzieleni na grupy: klasa pierwsza, druga oraz trzecia, tak, więc każdy miał równe szanse. Każdy licealista miał określony czas, aby rozwiązać sudoku, które polega na tym, iż do każdej kratki należy wpisać jedną z cyfr od 1 do 9 w taki sposób, aby w każdym rzędzie poziomym, w każdej kolumnie pionowej oraz w każdym z dziewięciu kwadratów 3x3, na które dzielą diagram pogrubione linie, znalazło się wszystkie dziewięć cyfr.
Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut musieli rozwiązać 3 plansze. Do dyspozycji mieli plansze: średnią (czas przeznaczony na rozwiązanie 15 minut), trudną (czas przeznaczony na rozwiązanie 20 minut), piekielnie trudną (czas przeznaczony na rozwiązanie 25 minut).
Plansze były punktowane odpowiednio: średnia -2pkt, trudna-3pkt, piekielnie trudna – 4pkt za poprawne wpisanie każdej brakującej cyfry (np.: jeśli w planszy brakuje 56 cyfr, uczeń może otrzymać w planszy średniej 112pkt, a w planszy trudnej 174pkt, a w piekielnie trudnej-228pkt).
Zwycięzcą zostawał ten uczeń, który zdobył jak najwięcej punktów w swojej kategorii wiekowej.

Wyniki konkursu:

3a

Sladczyk Ewelina

3a

Bardzo się cieszymy, że konkurs ten zgromadził tak dużo młodzieży, każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności w sudoku. Była to rywalizacja między uczniami liceum, ale przede wszystkim zabawa, która mamy nadzieję, wszystkim się spodobała. Ponieważ udało się pozyskać sponsora, więc uczestnicy konkursu mogli otrzymać drobne upominki. Uczestnikom mimo stresu związanego z konkursem humor dopisywał ;-).

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Załączamy także zdjęcia z przebiegu konkursu.

więcej zdjęć - kliknij miniaturę