Bezpieczny w sieci

„Bezpieczny w sieci – powiedz to innym”
konkurs na projekt koszulki (T-shirt)
jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

OPIS KONKURSU:

„Bezpieczny w sieci – powiedz to innym”,  to  kolejna,  już  3  edycja   konkursu  Edukacji z Panem T.I.K.iem, poświęcona Internetowi i pracy w sieci, organizowana wspólnie przez Gimnazjum nr 49 im. S. Starzyńskiego w Warszawie i Polskie Towarzystwo Informatyczne. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Uczniowie mają za zadanie zaprojektować T-shirt (tworząc grafikę, hasło czy też używając symboli) informującą rówieśników jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

ADRESACI KONKURSU:
Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych.

OBSZAR: cała Polska

CELE KONKURSU:

Celem jest:

• rozbudzanie zainteresowań informatycznych;
  • szerzenie idei bezpiecznej pracy w Internecie oraz wyrabianie odpowiednich nawyków;
  • zachęcanie do wspólnej, edukacyjnej zabawy jako mądrego sposobu spędzania czasu z komputerem;

PLIKI DO POBRANIA:

Pobraną kartę należy wypełnić, wydrukować (może być druk monochromatyczny) i przynieść do szkolnego koordynatora konkursu (p. Paweł Hoffmann drogą e-mail) lub osobiście do sekretariatu szkoły do dnia 11.04.2013r.

WARUNKI KONKURSU:

Konkurs ma na celu propagowanie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w sieci.
Polega na zaprojektowaniu koszulki propagującej bezpieczne użytkowanie Internetu.
Szkoła może zgłosić do konkursu dowolną liczbę prac konkursowych.

Nauczyciel zbiera prace konkursowe uczniów wraz z poprawnie i kompletnie wypełnionymi Kartami Rejestracji (od każdego ucznia).

Nauczyciel  na stronie konkursowej, zgłasza prace uczniów z danej szkoły: rejestruje  ucznia,  przesyła  prace  i  skany/zdjęcia  Kart  Rejestracji  korzystając z  przycisku PRZEŚLIJ.

Nauczyciel/Szkoła oryginały Kart Rejestracji wszystkich zgłoszonych uczniów przesyła listem poleconym na adres:

PB ECDL – KONKURS „Bezpieczny w sieci – powiedz to innym”
02-508 Warszawa, ul. Puławska 39/4

Oryginał Karty Rejestracji  należy  jak  najszybciej dostarczyć do organizatora  konkursu, nie później jednak niż do dnia 24.04.2013 (decyduje data stempla na przesyłce). Jest to warunek konieczny.  W sytuacji  nie  spełnienia  tego  warunku,  nagroda  przepada, uzyskane miejsce w konkursie  zostaje  anulowane  i  przechodzi  na  autora  pracy, wskazanego przez Jury.

UWAGA WAŻNE !!!

Karta Rejestracji uczestnika konkursu, wymaga potwierdzenia przez szkołę (pieczątką szkoły), nauczyciela, wymaga podpisu  opiekuna  prawnego  ucznia  i  podpisu  ucznia.
Karta Rejestracji jest do pobrania na stronie  KONKURSU.

Praca konkursowa musi być wykonana przez ucznia całkowicie samodzielnie, bez używania gotowych elementów, clipartów, a cały projekt musi być wykonany zgodnie z obowiązującym Prawem Autorskim. Złamanie tego  warunku  jest  jednoznaczne  z dyskwalifikacją pracy konkursowej.

Przesłanie przez ucznia projektu koszulki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody autora  do wykorzystania  przez  organizatorów  konkursu  pracy   konkursowej w celach edukacyjno-marketingowych.

Przesłane prace konkursowe nie będą zwracane.
O wynikach konkursu decyduje JURY konkursowe, którego decyzja jest ostateczna.

Polskie Towarzystwo Informatyczne w ramach nagrody dla Laureatów konkursu, zwróci koszt podróży na uroczystość  rozdaniem nagród w dniu 15.05.2013 do Warszawy (2 klasa pociąg PKP, według cennika opublikowanego na stronie PKP) laureatowi wraz z 1 opiekunem/nauczycielem. Zwrot kosztów przez PTI nastąpi po przekazaniu kompletnie i poprawnie wypełnionych stosowanych dokumentów – wzory udostępni PTI.

Przesłanie    prac    konkursowych    może    nastąpić    tylko    po   zapoznaniu   się i zaakceptowaniu Regulaminu konkursu oraz po uzyskaniu zgody opiekuna prawnego autora pracy na udział w konkursie (wiąże się to także z jego zgodą na użycie   danych   osobowych   autora   pracy   w  celu  ogłoszenia wyników konkursu i w celach korespondencyjnych).

Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu.