Losy żołnierza

Finał centralny VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972- 1514. Od Cedyni do Orszy”

W dniach 11- 13 czerwca 2015 roku w Warszawie odbył się finał centralny VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972- 1514. Od Cedyni do Orszy”. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy I b Stanisław Małkowski. W finale centralnym brało udział 54 uczniów z całej Polski, którzy w ciągu dwóch dni rywalizowali w różnych kategoriach zadań: malarstwo batalistyczne, heraldyka i architektura, literatura, poezja, pieśń historyczna, broń i barwa, eksponat muzealny, geografia militarna. Młodzież złożyła kwiaty i wieńce na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz kwiaty na grobie mjr. Marka Gajewskiego. Podsumowanie Olimpiady miało miejsce w sobotnie przedpołudnie w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego. Gratulacje zwycięzcom złożył pan Krzysztof Jaraczewski wnuk Józefa Piłsudskiego. Stanisławowi gratuluję   tytułu finalisty szczebla centralnego i życzę dalszych sukcesów historycznych.

Nauczyciel historii i wychowawca: Agata Dendewicz

DSCF3291a 1DSCF3288a 1DSCF3261a 1