Rekrutacja '2017

W tym roku również nie ma rekrutacji elektronicznej, wniosek i inne dokumenty składamy w formie papierowej w sekretariacie szkoły - ul. Gimnazjalna 2

Oferta edukacyjna

Regulamin rekrutacji

Wniosek o przyjęcie do klasy 1-ej Terminarz rekrutacji

                           ulotka m            clip

Wykaz podręczników do klas I w roku szkolnym 2017/2018

Wypadek, za wypadkiem…

14 czerwca 2013r. w ośmiu punktach naszego miasta doszło do niecodziennych zdarzeń. Prawie jednocześnie Centrum Powiadamiania Ratowniczego (CPR) otrzymało zgłoszenia o wypadkach zagrażających życiu i zdrowiu. W parkowej altanie młoda dziewczyna bardzooo… głośno wzywała pomocy wpatrując się wystającą kość udową, na parkingu Schroniska Młodzieżowego zrozpaczona matka nie potrafiła poradzić sobie z duszącym się noworodkiem, obok straży pożarnej porażeniu prądem uległa młoda dziewczyna. Przy prudnickiej tamie (teren działek za ul. Zwycięstwa) przypadkowi turyści znaleźli topielca, a uczniowie II LO na parkingu dwójkę ludzi (zawał serca i udar mózgu). Sporym wyzwaniem dla mieszkańców naszego miasta był atak epilepsji na pl. Wolności i niebezpieczny nożownik na pl. Szarych Szeregów. Całość uzupełnił samobójca obok Wieży Woka.

Chciałoby się krzyknąć – jakieś fatum przeszło przez Prudnik. Drogi czytelniku – nic bardziej mylnego, to w mieście prowadzone były I Wojewódzkie Zawody Pierwszej Pomocy dla Szkół Średnich. Pomysłodawcą zawodów był Paweł Hoffmann, a głównym organizatorem Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku. Na zaproszenie ZSO nr 1 przyjechały drużyny ratownicze z Koźla, Brzegu, Głogówka oraz prudnickich szkół średnich (I LO, II LO, Rolnik, ZS Korczak). Podczas kilkugodzinnych zmagań z czasem i urazami zespoły ratownicze sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności w sytuacjach kryzysowych.

Krótkie podsumowanie:
Przeprowadzone zawody przeprowadzone zostały dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrektor ZSO nr 1 w Prudniku p. Jadwidze Harasymowicz.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Prudniku.
Współorganizatorami byli: Klub Ratowniczy RESCUE, Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe RESCUE-SYSTEM Paweł Hoffmann, Prudnickie Centrum Medyczne, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, Komenda Powiatowa Policji w Prudniku.
Uczestnikami zawodów były trzyosobowe reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z Kędzierzyna-Koźla, Brzegu, Głogówka, Prudnika. W sumie startowało 8 zespołów.

Podczas scen pozorowanych oceniane były umiejętności i wiedza: bezpieczeństwo ratowników, ratowanie życia i zdrowia, wezwanie kwalifikowanej pomocy, udzielenie pierwszej pomocy, umiejętność samodzielnego działania ratowników, kierowanie zespołem przez kierownika zespołu.

Sędziowie: Ratownicy FACC (uczniowie I LO i Publicznego Gimnazjum nr 2 – członkowie Klubu Ratowniczego RESCUE) oraz policjanci i strażacy.

Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Promowania Nauki przy I Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku.

Wyniki zawodów:

1 m-ce - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 – drużyna „ROLNIK”
nagroda główna – fantom oraz puchar Opolskiego Kuratora Oświaty
2 m-ce Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 – drużyna „LO” - puchar Opolskiego Kuratora Oświaty
3 m-ce Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brzegu – drużyna „LO” - puchar Opolskiego Kuratora Oświaty
Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Honorowy patronat nad zawodami objęli: Kurator Oświaty Pani Hanny Bilik, Starosty Powiatu Prudnickiego Pan Radosław Roszkowski, Posłanka na Sejm RP Pani Janina Okrągły.

Pozytywne opinie sędziów, zawodników i opiekunów zachęciły organizatora do podjęcia się organizacji II Wojewódzkich Zawodów Pierwszej Pomocy dla Szkół Średnich 30 maja 2014r. Stosowne regulaminy zostaną rozesłane do szkół we wrześniu 2013r.

Paweł Hoffmann

 

O zawodach informacje znajdziecie również na stronie KW Policji w Opolu.

 kliknij banner - poznaj szczegóły

 kliknij banner - poznaj szczegóły

procent

Projekty unijne

 

Projekt Commenius

 

erasmus

 

frse

pol ukr rada wymiany

Znak Jakości Szkoły 2016

tarcza-2016v300

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
i przysługuje mu tytuł
„Brązowej Szkoły 2016”.

Pomoc prawna

pomoc prawna

Mikroporady

mikroporady

IT Szkoła

Jesteśmy uczestnikiem
ogólnopolskiego projektu

SIS

Należymy do Stowarzyszenia
Szkół Innowacyjnych
Regionu Opolskiego

eSzkoła

pobierz podręcznik użytkownika

Susnet Facebook Like Box