Zajęcia dodatkowe: „Człowiek we współczesnym świecie”

„ Twoja szkoła daje ci paszport do sukcesu”

Zajęcia dodatkowe: „Człowiek we współczesnym świecie”- 30 godzin, prowadzący: Agata Dendewicz

Zajęcia dodatkowe w ramach projektu„ Twoja szkoła daje ci paszport do sukcesu” pt.”Człowiek we współczesnym świecie” mają na celu przybliżenie uczniom zainteresowanym przemianami społeczno- politycznych zachodzącymi we współczesnym świecie. W projekcie biorą udział uczniowie klasy II b : Artur Bryla, Roksana Grzybowska, Natalia Iżyk, Kaja Marzec, Dominika Padlikowska, Paulina Pietrzyk, Marzena Sosnowska, Jakub Trzonkowski oraz uczniowie klasy I B: Stanisław Małkowski, Natalia Urbańska, Magda Maciarz, Jagoda Trojak.. Są to uczniowie, którzy planują zdawać egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie i historii. Zajęcia mają na celu pomóc im w realizacji treści rozszerzonych z historii i wiedzy o społeczeństwie. Podczas zajęć są rozwiązywane zadania maturalne z poprzednich egzaminów dojrzałości, analizowane są dane statystyczne, źródła ikonograficzna, satyryczne. Uczniowie dobrze sobie radzą z takimi zadaniami, dyskutują, wymieniają poglądy. Szczególnie ważne jest to, że w zajęciach biorą udział uczniowie naprawdę zainteresowani tą tematyką, nie ma przymusu uczęszczania na te zajęcia. Podnosi to komfort pracy. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę, zapoznali się z artykułami prasowymi, nauczyli się selekcjonować informacje. Umiejętności te są wymagane na egzaminie maturalnym.

Prowadzący: Agata Dendewicz

dendewicz1