Rekrutacja '2017

W tym roku również nie ma rekrutacji elektronicznej, wniosek i inne dokumenty składamy w formie papierowej w sekretariacie szkoły - ul. Gimnazjalna 2

Oferta edukacyjna

Regulamin rekrutacji

Wniosek o przyjęcie do klasy 1-ej Terminarz rekrutacji

                           ulotka m            clip

Wykaz podręczników do klas I w roku szkolnym 2017/2018

Gościliśmy w Niemczech

            W dniach 25.09-01.10.2014 kolejna szóstka uczniów z naszego liceum wzięła udział w projekcie Comenius. Celem wymiany jest poznanie nowych ludzi i kultur oraz integracja międzynarodowa. Główną tematyką podczas projektu była przyroda, środowisko naturalne oraz jego ochrona. W projekcie biorą udział uczniowie z 4 krajów: Polski, Niemiec, Francji oraz Czech, z każdego kraju po 6 uczniów. Tym razem było to już przedostatnie spotkanie, tym razem w Niemczech, a dokładniej w szkole muzycznej w Montabaur. Naszą szkołę reprezentowali: Andrea Muller, Helena Seńków, Michaela Stawicka, Sandra Niedzwiedź, Jakub Pietruszczak, Jakub Czyszczonik oraz opiekunowie: pani Klaudia Hajduk oraz pan Benedykt Chałupnik.

            Grupa młodzieży i nauczyciele z naszego liceum przyjechała do Montabaur około godziny 13, tam odbyło się bardzo mile przyjęcie przez tamtejszych nauczycieli oraz uczniów. Około godziny 14 rozpoczęła się uroczystość powitalna gości którą poprowadzili pan Silbebauer oraz pani Stanke. W międzyczasie uczniowie osobiście poznali zagranicznych partnerów. Wieczór młodzież spędziła z rodzinami naszych partnerów.

wyjniem01

Partnerzy z Montabaur dokładnie zaplanowali każdy punkt przebiegu wizyty. Już następnego dnia odbyły się gry i zabawy poprzez które uczniowie mieli okazję poznać innych uczestników wymiany. Niemieccy partnerzy oprowadzali wszystkich uczestników po budynku szkoły pokazując najciekawsze zakątki przedstawiając specyfikę jej funkcjonowania. Po prezentacji szkoły młodzież pracowała w grupach uczestnicząc w zajęciach warsztatowych budując instrumenty muzyczne. Po południu wszyscy udali się na wycieczkę do miasta.

wyjniem02wyjniem03wyjniem04 

            Ciekawym miejscem był również klasztor w opactwie Eberbach, w którym kręcono sceny do filmu „Imię Róży”. Szczególną atrakcją okazała się jednak ekologiczna winnica Steinbergkeller, przedstawiająca fazy produkcji wina.

wyjniem05wyjniem06 

            W kolejnym dniu wizyty uczniowie udali się w okolice pobliskiego potoku, gdzie w gumowcach wchodzili do wody i wypatrywali wszelkich zanieczyszczeń czy też żywych organizmów. Młodzież przeprowadziła badania pod kątem obecności w wodzie fosforanów oraz azotanów. Woda w potoku okazała się dosyć czysta.

wyjniem07wyjniem08 

Budzącym „dreszcz emocji” punktem wymiany była wizyta w parku linowym w Bendorf, w którym każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności, pokonując wybraną trasę (od lekkiej po ekstremalnie trudną).

wyjniem09wyjniem10wyjniem11 

W programie wyjazdu była również wizyta do wysypiska śmieci w Meudt. Zostały tam zaprezentowane metody segregacji śmieci, natomiast w szkole odbył się wykład dotyczący ocieplenia klimatu oraz problemów które w przyszłości będą nam zagrażały.

Po południu partnerzy zorganizowali wycieczkę do Koblenz oraz mini oceanarium.

Projekt Comenius był bardzo ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Przez ten tydzień nie tylko nasi licealiści, ale wszyscy uczniowie, zyskali nową wiedzę, poznali inną kulturę, kuchnię, ludzi, miejsca. Zdobyli także nowe umiejętności językowe, ponieważ w grupach zadaniowych posługiwali się wyłącznie językiem angielskim, natomiast w domu rodzin goszczących niemieckim.

 

 

 kliknij banner - poznaj szczegóły

 kliknij banner - poznaj szczegóły

procent

Projekty unijne

 

Projekt Commenius

 

erasmus

 

frse

pol ukr rada wymiany

Znak Jakości Szkoły 2016

tarcza-2016v300

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
i przysługuje mu tytuł
„Brązowej Szkoły 2016”.

Pomoc prawna

pomoc prawna

Mikroporady

mikroporady

IT Szkoła

Jesteśmy uczestnikiem
ogólnopolskiego projektu

SIS

Należymy do Stowarzyszenia
Szkół Innowacyjnych
Regionu Opolskiego

eSzkoła

pobierz podręcznik użytkownika

Susnet Facebook Like Box