Supraśl 2015

Supraśl 2015, Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy, eliminacje ogólnopolskie

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno- Krajoznawczym PTTK. Drużyna w składzie: Weronika Hrynek, Katarzyna Pajor, Karol Womperski pod kierownictwem mgr Anny Gattnar zajęła I miejsce w województwie, dlatego na przełomie maja i czerwca udaliśmy się do Supraśla w województwie podlaskim, gdzie na etapie ogólnopolskim zajęliśmy VII miejsce, a także I miejsce w jednej z konkurencji - "Turystyczne ABC". Konkurs ten obejmował zarówno wiedzę ogólną z zakresu biologii i geografii, jak i wymagał szczegółowego przygotowania z botaniki, topografii, turystyki i krajoznawstwa, a także udzielania pierwszej pomocy oraz zasad ruchu drogowego. Musieliśmy także posiadać umiejętności praktyczne w takich konkurencjach jak: marsz na orientację, turystyczne ABC, turystyczny rower oraz samarytanka. Oczywiście organizatorzy konkursu zadbali o dodatkowe rozrywki. Wszystkie drużyny uczestniczyły w dwóch wspaniałych ogniskach, gdzie świetnie się bawiliśmy, mogliśmy lepiej poznać i zawiązać nowe przyjaźnie. Udaliśmy się także na wycieczki krajoznawcze po wspaniałym Podlasiu, gdzie mogliśmy poznać kultury innych religii oraz zwiedzić cerkiew prawosławną oraz islamski meczet. Uczestniczyliśmy też w wielu innych cudownych atrakcjach, gdzie przeżyliśmy wspaniałe chwile. Dzięki tak wspaniałemu przyjęciu nas w Supraślu oraz organizacji na najwyższym poziomie konkurs był dla nas niezwykłym przeżyciem i dostarczył nam wielu wspaniałych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Katarzyna Pajor

day1 021 1day1 024 1