Spływ kajakowy – Przystań Dzika Chata – klasa III a

Dnia 19 września 2014 roku, w piątek, o godzinie 8.00, pod opieką pani Doroty Kostorz, pani Iwony Ciesielskiej-Rosińskiej oraz pani Anny Gattnar, inicjatorki wyjazdu, wyruszyliśmy na jednodniową wycieczkę do miejscowości Zawadzkie na spływ kajakowy. Pokonaliśmy trasę liczącą 11 km w ciągu 3 godzin. Po drodze mogliśmy podziwiać Zameczek Myśliwski „Malapartus”, a przystankiem końcowym była miejscowość Kolonowskie. Trasa nr 2, którą płynęliśmy jest najbardziej popularnym odcinkiem rzeki o nazwie Mała Panew. Rzeka na tej trasie wije się pośród przepięknych lasów, mogliśmy podziwiać urokliwość i malowniczość natury, przeróżne gatunki drzew, a nawet dziką zwierzynę. Trasę urozmaicają również bunkry z II wojny światowej. Średnia głębokość rzeki waha się od 0,5 do 0,8 m. Jest to dość płytki odcinek, więc często pojawiało się wiele przeszkód, takich jak piaszczyste łachy, co sprawiało, że nasza przygoda była jeszcze ciekawsza. Po zakończeniu spływu czekało na nas już rozpalone ognisko i gorące kiełbaski. Wycieczka zakończyła się ok. godziny 16.00.

Beata Dobko

11639520 911998015524651 494292899 1