Rekrutacja '2017

W tym roku również nie ma rekrutacji elektronicznej, wniosek i inne dokumenty składamy w formie papierowej w sekretariacie szkoły - ul. Gimnazjalna 2

Oferta edukacyjna

Regulamin rekrutacji

Wniosek o przyjęcie do klasy 1-ej Terminarz rekrutacji

                           ulotka m            clip

Wykaz podręczników do klas I w roku szkolnym 2017/2018

Przygotowanie do wojewódzkich eliminacji OMTTK

Przygotowanie do wojewódzkich eliminacji OMTTK

W dniach 18-19.03.2016r. w Wieszczynie odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Szybowicach, Gimnazjum nr 1 w Prudniku i Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Prudniku przygotowujące do wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Omawiane były sprawy organizacyjne, przedstawiono również prezentację dotyczącą zagadnień z zakresu turystyki województwa opolskiego i śląskiego, a także odbyła się wyprawa do okolicznego lasu w celu zapoznania się z topografią terenu, w czasie której znaleziono chroniony okaz – wawrzynek wilczełyko. Konkurs OMTTK odbędzie się w Wieszczynie w dniach 22-23.04 2016r. Trzymajcie kciuki.

Weronika Hrynek

20160319 103425 1

Happysad, 7 stycznia 2016 r.

Happysad, 7 stycznia 2016 r.

Kuba Kawalec to nie tylko muzyk, ale i czarodziej. Czaruje wizerunkiem, głosem i muzyką. Wprowadza w trans i nieprzerwane poczucie zadowolenia. Opole przywitał bardzo ciepło i punktualnie, dając do zrozumienia, że (w przeciwieństwie do mnie) lubi to miasto.

Zespół grał z dwoma młodymi mężczyznami, którzy (jak mówił wokalista) czynią Happysad zespołem młodzieżowym. Mimo tego założenia, w sali zgromadził się tłum zróżnicowanych pod względem wizerunku słuchaczy, o niewąskim przedziale wiekowym. Nie musiałam prosić się o starsze kawałki, które bardziej do mnie przemawiają. Kapela sama poinformowała, że oczywistym będzie ich zagranie. I tak wybrzmiała z głośników Łydka w mocno reggaeowej aranżacji , Powódź Dekady, Niezapowiedziana, Bakteryja czy Nie ma nieba. Nie zabrakło wizytówki zespołu, czyli utworu Zanim pójdę oraz skocznych momentów przy W piwnicy u dziadka, gdzie mogłam się rozmarzyć jak nastolatka.

Pogo tańczone było od samego początku, jednak nie skorzystałam z tej opcji rozładunku energii. Bałam się o telefon, który nie miał dobrej lokalizacji na czas koncertu. Wkurzała mnie pewna kobieta, która przez cały koncert ani razu nie drgnęła w rytm muzyki. Przez sekundę myślałam, że to manekin, ale oddychała. Nawet facet po mojej prawej, który stał jak słup soli i wyglądał na twardziela, który przyszedł do NCPP by spuścić komuś łomot zaczął podskakiwać w rytm, jaki nadałam swoimi pląsami.

Na koncertach bardzo podoba mi się wymiana słów między sceną, a publiką. Szczerych słów, oczywiście. Kiedy nie stroi gitara, chcę to wiedzieć. Kiedy perkusista musi napić się wody, bo klima nie działa, a jego praca jest bardzo męcząca (polecam obejrzeć Whiplash, by to zrozumieć), również się ucieszę, gdy powie to głośno. W drugą stronę to też działa. Komentowanie występów, okrzyki (nie wygwizdywanie) czy słowa pozdrowienia winny być prezentowane naturalnie. Koncert to dzieło tworzone na żywo przez wszystkich obecnych w sali ludzi. Oddziałujemy na siebie i to jest piękne.

Happysad grał pełne dwie godziny bez spoglądania na zegarek. To niesamowita gratka dla wielbicieli tej nietuzinkowej grupy. Artyści zdzierali gardła i wypocili się do granic możliwości, by nam, ponurakom umilić niedzielny wieczór.

Za supportami nie przepadam. Raz, że jadę na koncert konkretnej kapeli i to jej występu oczekuję, a nie amatorów, którzy dopiero na scenę muzyczną wchodzą. Dwa, supportem zazwyczaj jest kapela totalnie niepasująca do swojego scenowego następcy. Budzi to we mnie niesmak. Przed Happysad wystąpiła grupa OCN, którzy początkowo wydali mi się tacy, jak wyżej. Po kilkunastu minutach wkręciłam się w ich muzykę, a gdy zobaczyłam na scenie Tomasza Mioduszewskiego z Jamala, który wystąpił gościnnie przy numerze Definicja, zaczęłam bić brawo. Happysad i OCN pasują do siebie jak Luxtorpeda i Cuba de Zoo. Dobrze, że razem koncertują.

Zły tydzień, który kończy się dobrym koncertem jest dobrym tygodniem. Jeśli nie masz co ze sobą zrobić, idź na koncert. A jeśli nie lubisz tłumu, to...

...siadaj koło mnie, to dla Ciebie jest ławka. Posłuchaj jak pięknie o miłości gada ten, który miłości nigdy nie zaznał.

Anita Brylak

(artykuł pochodzi z osobistego bloga –

18 lat wcale nie czyni człowieka dorosłym)

12674177 440054679517236 1650017738 n 112804242 1289232551104132 1662273009 n 112825273 1289231904437530 1310588510 n 111101146 1289231957770858 33134299 n 112834739 1289232504437470 1756055358 n 112834607 1289231961104191 1140460304 n 112835005 1289232107770843 1768634484 n 1

XIII Prudnicki Maraton Pieszy

XIII Prudnicki Maraton Pieszy

Ponad dwustu turystów wzięło udział w tegorocznej edycji Prudnickiego Maratonu Pieszego, najwięcej na trasa najkrótszych: 9- i 16-kilometrowej. Rodzinna (9 km) prowadziła z prudnickiego parku prosto przez las do Dębowca (1. punkt kontrolny), następnie kamienną drogą w kierunku Trzebiny i od Rozdroża pod Trzebiną (2. punkt kontrolny) na Polanę Kucharskiego. Trasa średnia to żółty szlak bez końcówki do Trzebiny, a więc z Prudnika przez Łąkę (1. punkt kontrolny przy Szopce), Trupinę, Wieszczynę (schronisko, 2. punkt), wzdłuż granicy do Doliny Marii, przez Rozdroże pod Trzebiną (3 punkt) na Polanę Kucharskiego. Trasa „dla ambitnych” to aż 50 km z Žulovej do Prudnika i o niej będzie w osobnym wpisie.

Mimo, że rok szkolny dopiero się zaczął, organizatorom, oddziałowi PTTK Prudnik, udało się zachęcić do udział w imprezie nauczycieli i uczniów. Nie bez powodu, ponieważ Gmina ufundowała Puchar Burmistrza i nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1000 zł dla najliczniej reprezentowanej szkoły (proporcjonalnie do liczby uczniów w placówce). W rywalizacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Szybowicach, przed Gimnazjum nr 1 w Prudniku i I Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku. Dzieci i młodzież dzielnie znieśli wędrówkę, a do regulaminowych 9 i 16 km dołożyli 3,5 km w powrotem do centrum Prudnika.

Na mecie na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami, chlebem, wodą i nagrodami, które losowane były przez kilkadziesiąt minut (od książek, przez płyny AGD :), po odblaski do roweru). Pamiętano o wędrowcach z trasy najdłuższej, którzy na metę dotarli późnym popołudniem, ale ich „numerki” też brały udział w losowaniu. Prawie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe plakietki XIII PMP (wg projektu Adama Myśkowa), „prawie”, ponieważ organizatorzy szacowali, że w imprezie weźmie udział mniej niż 200 turystów, a faktycznie było ich 216.

Prudnicki Maraton Pieszy to jedna z najstarszych imprez miejscowego oddziału PTTK. Po raz pierwszy rajd odbył się 1987 roku na dwóch trasach: maratonu (ok. 42 km) i półmaratonu (ok. 21 km). Meta obu szlaków znajdowała się przy Domu Wycieczkowym PTTK w Pokrzywnej, a start w parku w Prudniku. Po trzech latach zarzucono organizację rajdu, podobnie jak niemal wszystkich innych imprez PTTK. Rajd reaktywowano w 2006 roku. Z kameralnej wycieczki PMP szybko ewaluował do drugiej największej imprezy cyklicznej prudnickiego PTTK (liczba uczestników 150-300). Od początku komandorem maratonu jest Józef Michalczewski.

Andrzej Dereń

(wydawca i redaktor naczelny

Tygodnika Prudnickiego)

IMG 5859 1 IMG 5860 1

Więcej zdjęć

Supraśl 2015

Supraśl 2015, Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy, eliminacje ogólnopolskie

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno- Krajoznawczym PTTK. Drużyna w składzie: Weronika Hrynek, Katarzyna Pajor, Karol Womperski pod kierownictwem mgr Anny Gattnar zajęła I miejsce w województwie, dlatego na przełomie maja i czerwca udaliśmy się do Supraśla w województwie podlaskim, gdzie na etapie ogólnopolskim zajęliśmy VII miejsce, a także I miejsce w jednej z konkurencji - "Turystyczne ABC". Konkurs ten obejmował zarówno wiedzę ogólną z zakresu biologii i geografii, jak i wymagał szczegółowego przygotowania z botaniki, topografii, turystyki i krajoznawstwa, a także udzielania pierwszej pomocy oraz zasad ruchu drogowego. Musieliśmy także posiadać umiejętności praktyczne w takich konkurencjach jak: marsz na orientację, turystyczne ABC, turystyczny rower oraz samarytanka. Oczywiście organizatorzy konkursu zadbali o dodatkowe rozrywki. Wszystkie drużyny uczestniczyły w dwóch wspaniałych ogniskach, gdzie świetnie się bawiliśmy, mogliśmy lepiej poznać i zawiązać nowe przyjaźnie. Udaliśmy się także na wycieczki krajoznawcze po wspaniałym Podlasiu, gdzie mogliśmy poznać kultury innych religii oraz zwiedzić cerkiew prawosławną oraz islamski meczet. Uczestniczyliśmy też w wielu innych cudownych atrakcjach, gdzie przeżyliśmy wspaniałe chwile. Dzięki tak wspaniałemu przyjęciu nas w Supraślu oraz organizacji na najwyższym poziomie konkurs był dla nas niezwykłym przeżyciem i dostarczył nam wielu wspaniałych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Katarzyna Pajor

day1 021 1day1 024 1

Więcej zdjęć

Wieszczyna 2015

Wieszczyna 2015 – Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno- Krajoznawczy, eliminacje wojewódzkie

Anna G.: drużyna przygotowywała się bardzo solidnie, Marysia Rabiczko i Mateusz Wrzeszcz, nasi szkolni ratownicy medyczni przeszkolili drużynę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, p. E.Madera teoretycznie przygotowała ich do marszu na orientację, ogromna pomoc także ze strony Ani Surmy, która do tej pory sama brała udział w turnieju, ale ze względu na zbliżający się egzamin maturalny musiała zrezygnować. Praktyczne zajęcia w terenie odbyliśmy 7.04. Prudnik- Klasztor oo. Franciszkanów (potrzebowaliśmy ostatniej pieczątki do kroniki), dalej Wieszczyna na tzw. azymut i to wszystko na rowerach...

Weronika Hrynek: Turniej bardzo podobał mi się. Członkowie Pttk, którzy nad nami czuwali byli bardzo mili, dzięki czemu panowała radosna i luźna atmosfera. Warunki w schronisku na bardzo wysokim poziomie. Najbardziej podobał mi się marsz na orientację, dzięki niemu mogłam poczuć się jak poszukiwacz skarbów(którymi były punkty kontrolne), ale przede wszystkim poszukiwacz piękna otaczającej przyrody.

Katarzyna Pajor: Konkurs w Wieszczynie przekroczył moje wszelkie oczekiwania. Uważam, że jego organizacja była na najwyższym poziomie. Zarówno PTTK, jak i Nadleśnictwo Prudnik świetnie się spisali, a ogromny wkład ich pracy był bardzo widoczny. Schronisko w Wieszczynie jest uroczym miejscem, które umożliwia kontakt z przyrodą, a jednocześnie zapewnia wszelkie wygody. Organizatorzy zarazili nas swą pozytywną energią, co sprawiło, że mieliśmy jeszcze większe chęci na stawianie czoła kolejnym turniejowym konkurencjom. Niezwykłe też było nastawienie samych uczestników, którzy rywalizowali zgodnie z zasadami fair-play. Genialnym pomysłem było zorganizowanie ogniska, które pozwoliło nam lepiej poznać innych zawodników. Sprawiło ono nam wielką frajdę, a przede wszystkim spowodowało, iż szczerze życzyliśmy wygranej naszym przeciwnikom. Uważam, że konkurs OMTTK był najlepszym konkursem, w jakim uczestniczyłam, ponieważ poza nowymi doświadczeniami i umiejętnościami, nawiązaliśmy nowe przyjaźnie.

Karol Womperski: Udział w OMTTK na pewno zapisze się pozytywnie w mojej pamięci, szczególnie dlatego, że wygraliśmy. Trzeba przyznać, że liczba konkurujących z nami drużyn była ograniczona do minimum, co spowodowało, że rywalizacja nie była zbyt emocjonująca, mimo to cieszę się ze zwycięstwa. Turniej był ciekawy ze względu na różnorodność konkurencji. Osobiście najbardziej podobał mi się marsz na orientację. Dodatkowym atutem konkursu była miła atmosfera i organizacja na najwyższym poziomie. Impreza była świetnym połączeniem współzawodnictwa i dobrej zabawy.

DYPLOM10620471 1019889241372378 104359018128 4021176 o 111049492 1019889861372316 188456130250 172670 o 111082428 1019889021372400 686024109305 452978 o 111146504 1019889194705716 247393091107 2936462 o 1

 kliknij banner - poznaj szczegóły

 kliknij banner - poznaj szczegóły

procent

Projekty unijne

 

Projekt Commenius

 

erasmus

 

frse

pol ukr rada wymiany

Znak Jakości Szkoły 2016

tarcza-2016v300

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016
i przysługuje mu tytuł
„Brązowej Szkoły 2016”.

Pomoc prawna

pomoc prawna

Mikroporady

mikroporady

IT Szkoła

Jesteśmy uczestnikiem
ogólnopolskiego projektu

SIS

Należymy do Stowarzyszenia
Szkół Innowacyjnych
Regionu Opolskiego

eSzkoła

pobierz podręcznik użytkownika

Susnet Facebook Like Box