PROJEKTY
I PROGRAMY


 

 

 


TYTUŁY


 

 
W RANKINGU LICEÓW PERSPEKTYWY 2020
nasze liceum otrzymało
srebrną tarczę !!!
Gratulujemy wszystkim nauczycielom
i maturzystom
to m.in. Wasze wyniki
uplasowały nas na takiej pozycji.
Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016 
i przysługuje mu tytuł 
„Brązowej Szkoły 2016”.

W poniedziałek 23 października 2017 nasze liceum  gościło aktorów, związanych z Teatrem im. Jana Kochanowskiego: Wiktorię Czubaszek, Mikołaja Bańdo i Tomasza Tywonika,  którzy zaprezentowali uczniom kl. Ic, IIc i IId spektakl pt. „Beze mnie” w reż. Piotra Ratajczaka. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w warsztatach. Mogli podzielić się swoimi wrażeniami oraz omówić poruszone w przedstawieniu problemy. Młodzi widzowie byli zaskoczeni formą spektaklu i nie ukrywali zadowolenia z uczestniczenia w tym przedsięwzięciu.  Warsztaty poprowadziła Pani Michalina Butkiewicz, koordynator projektu „Twórczo z Teatrem”, skierowanego do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w województwie opolskim, realizowanego w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Nasz „ogólniak” znalazł się w gronie pięciu szkół średnich, w których sztuka „Beze mnie” została wystawiona. Nauczycielem, który podjął współpracę z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w ramach projektu, jest pani mgr Joanna Dominiak.

 

 


ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl