PROJEKTY
I PROGRAMY


 

 

 


TYTUŁY


 

 
W RANKINGU LICEÓW PERSPEKTYWY 2020
nasze liceum otrzymało
srebrną tarczę !!!
Gratulujemy wszystkim nauczycielom
i maturzystom
to m.in. Wasze wyniki
uplasowały nas na takiej pozycji.
Życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że
I Liceum Ogólnokształcące
im. Adama Mickiewicza w Prudniku
jest wśród 500 najlepszych liceów w
Polsce sklasyfikowanych w Rankingu
Szkół Ponadgimnazjalnych
PERSPEKTYWY 2016 
i przysługuje mu tytuł 
„Brązowej Szkoły 2016”.

I LO MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW !!!
W czwartek 23 marca 2017 r. w Prudniku w hali sportowej Naszego Liceum odbył Finał Wojewódzki Opolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju finałowym zagrały dwie drużyny z Prudnika: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Opolu i Zespół Szkół z Otmuchowa. Koszykarska drużyna chłopców ZSO Nr 1 w Prudniku została Mistrzem Województwa ,drużyna Naszego Liceum okazała się najlepsza w finałach wojewódzkich. Podopieczni trenera Bartosza Trytka w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z drużyną CKZ i U z Prudnika, mecz ten zakończył się zwycięstwem 51:31, w drugim meczu I LO zagrało z drużyną II LO z Opola ( 35:32 )a trzeci mecz z drużyną ZS z Otmuchowa zakończył się wynikiem 49:37 - to oznaczało, że Nasi licealiści zostali mistrzami województwa w koszykówce na poziomie szkół ponadgimnazjalnych.


W ostatnim spotkaniu, które decydowało o wicemistrzostwie województwa LO CKZ i U z Prudnika pokonało II LO z Opola 31:20.
Drużyna I LO awansowała do finałów ogólnopolskich, które odbędą się pod koniec czerwca 2017, miejsce turnieju finałowego nie jest jeszcze znane.
Jest to ogromny sukces sportowy i wyróżnienie dla całej gminy i powiatu oraz naszej społeczności szkolnej. Słowa podziękowania i uznania należą się całemu zespołowi za doskonałą grę, wspaniałą atmosferę i waleczne serce. Zawody przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze sportowego dopingu kibiców i zaproszonych gości, w wypełnionej po brzegi hali.
I LO grało w składzie: Przemysław Drążyk, Jacek Wyżgowski, Arkadiusz Bochenek, Dawid Błaszkiewicz, Łukasz Kukułka, Paweł Dudziński, Rafał Bartmanowicz , Denis Dancewicz, Kolek Maciej, Mateusz Łukaszczykiewicz, Dębina Dawid, Sobczak Jakub.
TRENER: Bartosz TRYTEK


ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl