I PROGRAMY

TYTUŁY

2 września o godzinie 9:00  w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Na apelu przygotowanym przez klasę drugą A pod kierunkiem wychowawcy Pani Aleksandry Jasińskiej wspominaliśmy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz bohaterów, którzy stanęli w obronie ojczyzny. Uczniowie deklamowali wiersze, których tematyka dotyczyła okresu wojennego,  a chór klasowy zaśpiewał dwie pieśni patriotyczne: ,,Białe Róże” oraz ,,Szarą Piechotę” przy akompaniamencie fortepianowym ucznia klasy 2 A Filipa Pietruszczaka.

Rozpoczęcie roku szkolnego było dniem wyjątkowym, ponieważ do grona uczniów dołączyło sześć klas pierwszych. Trzy po szkole podstawowej oraz trzy po gimnazjum.

ul. Gimnazjalna 2, 48-200 Prudnik, tel./fax +48 77 436 23 16,  e-mail: lo1prudnik@wodip.opole.pl